Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Ataköy Masaj Salonu

  • Listelenen: 3 Ağustos 2016 13:56
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Ataköy Masaj Salonu

Hayatın insanoğluna neler getireceği bilinmiyor. Bu nedenle hayat sürprizler dolu her zaman için. Yaşanacak bir kaza sonrası meydana gelecek sakat kalma durumu, sanıyorum ki bu hayatın en acımasız sürprizi olacak bizler için. Bu tür kazaların ardından kişiye olacak bakım, büyük önem arz ediyor. Özellikle sinirlerin zarar gördüğü kazaların ardından hastaya gösterilecek ilgi ve bakım, iyileşme süreci açısından çok büyük önem taşıyor. Hastanede yapılacak olan tedavi sonrasında evde devam edecek olan rehabilitasyon süreci boyunca hastanın moralinin yüksek tutulması, bunun yanı sıra düzenli olarak egzersizlere devam edilmesi, sağlığa tekrar kavuşulabilmesi için en büyük etken.

Bu noktada evde sağlık hizmetleri kapsamında görev alan hemşireler tarafından yapılacak olan Ataköy masaj salonu, salt bir masajdan çok öte bir hizmeti içeriyor aslında. Kaza sonrası işlevini kaybetmiş sinirlerin yeniden uyarılması, uyarılan sinirlerin yeniden sağlıklı bir şekilde tepki vermesi, takdir edersiniz ki kolay bir iş değil. Bu, uzun bir rehabilitasyon sürecini gerektiriyor. Burada görev alacak olan hemşirenin her şeyden önce sabırlı bir insan olması gerekiyor. Hastaya karşı ilgi ve alakanın da aynı şekilde yüksek dozda olması, ön koşul olarak yer alıyor. Burada ortaya çıkacak olan masajın, normal masajlardan çok farklı amaçlar güttüğünü daha önce söylemiştik. Görev alacak olan hemşire bu nedenle kendisini asla bir masöz olarak görmemelidir.

Anahtar Kelime Sabır

O iki kimliği aynı andan taşıyan bir görevlidir artık. Hem masöz, hem de sağlık uzmanı, bu iki kimlik sayesinde hasta da zamanla iyileşebilecek ve eski sağlıklı günlerine yeniden geri dönecek. Her şey zamanla tabi ki, bahsi geçen uygulama son derece uzun bir zamanı kapsayacak bir uygulama. Bu nedenle sabır bu noktada çok önemli, hemşirenin vermiş olacağı özel sağlık hizmeti sayesinde, hasta zamanla iyileşecek ve Ataköy masaj salonu da başarıya ulaşmış olacaktır. Günümüzde yer alan masaj tekniklerinin uzağında yer alan bu masaj, direkt olarak hastalıklı bir bedeni ayağa kaldırmaya yönelik bir uygulamadır.

Burada esas amaç, kendisine zaman ayıran bir kişiye yapılacak masaj değil, sağlığını kaybetmiş birisini tekrar ayağa kaldırmaktır. Hemşire masajı, diğer tekniklerin ötesinde sabır ile yoğrularak işini yapar. En büyük dayanak noktası, kendi iradesidir. Çünkü karşısında hiçbir hamleye tepki vermeyen bir vücut var ve bu vücudu tekrar harekete geçirmek, sanılanın aksine çok zor bir işlem. İşte bu yüzden sabır, oldukça önemli bu masaj uygulamasında, alınan salt hemşirelik bilgisinin yanında, kişinin kendi kimliğinde yer alan sabır, tam anlamıyla her yönden eksiksiz olmayı sağlıyor.

Sağlığımızın Kıymetini Bilelim

Ataköy masaj, Ataköy masaj salonu, Ataköy masaj mutlu son, Ataköy masaj evde

Ataköy masaj, Ataköy masaj salonu, Ataköy masaj mutlu son, Ataköy masaj evde

Felçli hastalara karşı yapılacak olan hamleler, iğneyle kuyu kazmaya benzer. Karıncayı incitmemektir bir nevi, hem karınca incinmeyecek, hem de yük taşıyacak. Zor bir süreçtir her iki taraf için de, bu sürecin sonunda sağlığın kazanılması tek amaçtır. Bu masajı uygulayacak olan kişi, hemşire olarak yeterli donanıma sahip olması kadar, temel insani donanımlara da sahip olmalıdır. Aksi takdirde bu uzun yol, sonuna gelmeden kısalacak ve her şey sona erecektir. Kişiye özel bir hizmet olan, sadece hastaneyle sınırlı kalmayıp, kişinin evinde de devam eden bu masaj tekniği, aslında sahip olduklarımızın kıymetini anlamamıza da son derece yardımcı olan bir tekniktir. Sağlık gitmeden, sağlığın kıymetini bilmeli ve şükretmeliyiz. Başlarken de ifade ettiğimiz gibi, hayatın bizlere neler sunacağı hiç belli değil, yarın neler ile karşılaşacağımız hiç belli değil. Bu nedenle her şeyin, özellikle sağlığımızın kıymetini bilmeliyiz.

3224 total views, 4 today

  

Listing ID: 59857a1cc9d31b28

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.