Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Şişli Spa Merkezi

  • Listelenen: 7 Aralık 2017 18:52
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Şişli Spa Merkezi

Şişli Spa Merkezi ile pek çok spa hizmetinden aynı anda yararlanmak da mümkün olmaktadır. Sudan gelen şifa anlamına gelen spa’nın pek çok farklı türü ve her spa merkezinde uygulanan değişik türde masajlar bulunur.

Masajların amacı kan dolaşımın hızlandırmak ve daha sağlıklı bir bedene sahip olmaktır. Bu masajlar ile hem dolaşım düzenlerken aynı zamanda kas gerilimi gibi sorunlar da azaltılır. Bu sayede de kişilerin konsantrasyon seviyeleri yükselir ve daha dengeli bir ruh haline de sahip olurlar.

Spa’nın Yararları

Şişli Spa Merkezi ile hem sadece stres kaynaklı sorunların çözümü mümkün olurken hem de daha farklı problemler için de olumlu sonuçlar almak mümkün olmaktadır.

Spa merkezlerinde uygulanan masaj ve diğer yöntemler ile pek çok sorun için alternatif tedavi olasılığı da olumlu bir şekilde deneyimlenmiş olunur.

Spa’nın yararları arasında özellikle kadınlar ile ilgili olan adet öncesi PMS döneminde görülen gerginlik ve şişkinlik gibi problemlerin önüne geçilmeye çalışılırken aynı zamanda adet döneminde yaşanan ağrı ve kramp gibi sorunlar için de tedavi mümkün olmaktadır.

Spa merkezlerinde ayrıca menopoz ile ilgili de şifa bulmak da mümkündür. Hamilelikte görülen sırt ve beldeki ağrılar ve hamilelik sıkıntıları için de spa önerilmektedir.

Romatizma gibi eklemler ile ilgi rahatsızlıklar ve kaslar ile ilgili sıkıntılar da spa’nın sunduğu masaj ve diğer hizmetler aracılığı ile tedavi edilebilir. Ayrıca sporcuların sık sık yaşadığı incinme ve burkulma gibi sıkıntılar da spa merkezlerinde uzman masörler ile çözüme kavuşturulmaktadır.

Spa’nın Tarihi

Şişli Spa Merkezi ile sunulan spa hizmetleri tarihi oldukça eskiye dayanan pratiklerin günümüze olan bir uzantısı gibidir. Spa, sudan gelen şifa anlamına gelen bir ifadenin kısaltılmış halidir.

Su ile yapılan terapilerin kökeni Antik Roma’ya kadar gitmektedir. Söz konusu dönemde spa askerleri iyileştirmek için kullanılan bir yöntem iken daha sonra Mısır’da soyluların tedavi yöntemi olarak kullanılmaya da başlanmıştır. Spa pratikleri aynı zamanda Çin ve Hindistan’da da yüzyıllardır devam etmektedir.

Spa günümüzde Avrupai bir standart ile pek çok merkezde verilmektedir. Ülkemizde ise hamam geleneğinden yapılan uygulamalar spa’nın içine dahil edilmiştir.

Spa Uygulamaları

Spa ülkemizde pek çok otel ve spa merkezi bünyesinde farklı ek hizmetleri ile sunuluyor. Termal spa türünden kaplıca otellerinden yararlanabileceğiniz gibi medikal spa tekniği ile de problemleri bölgeleriniz için tedavi olmak söz konusu olabiliyor.

Spa klasik masaj, İsveç Masajı, Thai masajı, aromaterapi masajı, spor masajı, lokal masaj, çamur masajı ve tuz peelingi gibi pek çok uygulama ile sunuluyor. Bunlar arasında en çok tercih edilenler ise İsveç masajı ve yağlar ile uygulanan aromaterapi masajlar oluyor.

Pek çok uzak doğu masaj pratiğinde bulunan yağları kullanarak masaj da hem el hareketleri hem de yağların şifalı gücü ile iyileşme hedefleniyor.

Listing ID: 8995a2961756462c

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.