Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Ümraniye Masaj Mutlu Son

  • Listelenen: 26 Mart 2017 23:08
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Ümraniye Masaj Mutlu Son

Bilim adamları insan dokunuşunun zihinsel ve fiziksel sağlığınızı geliştirebilir, yaşamınızı uzatabilir ve hatta kariyer performansınızı artırabilir olduğu görüşünde hem fikirdir. Miami Üniversitesindeki Dokunmatik Araştırma Enstitüsünde, dünyadaki laboratuarlar’da ki ve gerçek hayattaki deneylerde uygulama kanıtları, hepimizin arkadaşlarımız, sevenlerimiz ve ailelerimizle olan profesyonel masaj terapistleri ile fiziksel temas miktarımızı arttırmaktan faydalanabileceğini gösteriyor.

Masajın Faydaları Üzerine Kanıtlar

Bir dizi çalışma, masajın, yaralananların veya tutulanların stres seviyelerini dramatik olarak azaltabileceğini doğrulamıştır. Duke Üniversitesi ile birlikte çalışan Touch Research Institute araştırmacıları, masaj terapisinden sonra insan vücudunun stres hormonlarının kortizol, norepinefrin ve dopaminin daha düşük seviyelerini salgıladığını keşfetti. Bu hormonlar sizi endişelendirmekle kalmaz aynı zamanda mutsuz yapabilirler, en önemlisi stresle ilgili hastalıklara, özellikle de kalp krizine neden olabilirler. Masaj yoluyla hiç bir zarar görmezsiniz tersine, stres hormonlarının kötü etkilerini azaltır.

Touch Research Institute’da yürütülen bir çalışmanın ön bulguları, birbirlerine masaj uygulayan çiftlerin, daha düşük düzeyde cinsel performans kaygısı gösterdiğini ve fiziksel yakınlığı artırdığını bildirdi. Bu, NY merkezli aile terapisti Mildred Witkin uzun süredir cinsel hayatlarından endişe duyan ya da rahatsız olan çiftlerin birbirlerine samimi, açıkça cinsel olmayan bir şekilde dokunmasını öneriyorlar.

Uluslararası Nöronal Bilimler Dergisinde yayınlanan 1996 tarihli bir çalışmada, masaj terapisi alanların, matematik problemlerini, masaj yaptırılmayan deneklerden çok daha az zaman ve daha az hata ile tamamladığını gösterdi. Matematik ile ilgili bir zorunluluğunuz yoksa bile günlük hayatta masajın beyni artıran faydaları bir nimet olabilir. Aynı çalışma, masaj alıcılarının iş stresi açısından ciddi bir azalma gösterdiğini ispatlıyor. Masaj manipülasyonları kariyeriniz için de iyi olabilir.

Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından desteklenen araştırmalarda, masaj tedavisi gören tıp ve hemşirelik öğrencileri, muayene öncesi bir haftada masaj terapisi olmayanlara kıyasla artmış bir bağışıklık sergiledi. Başka bir deyişle, günde bir Ümraniye masaj mutlu son ile masaj (veya sarılma), doktorunuzu uzak tutmanıza yardımcı olabilir.

 

2086 total views, 1 today

  

Listing ID: 26658d81dd013995

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.